2022-04 Felsőszeli

Április 11 és 12 között ismét felejthetetlen napokat tölthettünk együtt a szlovákiai Felsőszeliben működő testvériskolánk tanulóival és tanáraival! A pandémia miatt két év várakozás után huszonhat gyermek és öt pedagógus érkezett hozzánk. A közös programok sok vidámságot és felemelő pillanatot okoztak számunkra. Dombóváron részt vettünk a Felvidéki magyarság kitelepítésének 75. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen, ahol László Ildikó testvériskolánk igazgatójának szívmelengető beszéde könnyeket csalt az emlékezők szemébe. A színes programok sorából nem maradhatott ki az erőt próbáló túrázás, a lazító „mozizás”, állatkerti séta, a honismereti tudást mélyítő múzeumi foglalkozás. Négy nap után a mielőbbi viszontlátás reményével, s szokásosan könnyek között vettünk búcsút egymástól! Iskolánk köszönetet mond a szeli gyerekeket fogadó családoknak, Kaposszekcső Község Önkormányzatának és a Bethlen Gábor Alapítványnak nagylelkű támogatásáért!