2019-03-18-22-ig FENNTARTHATÓSÁGI TÉMAHÉT

2019.03.18-22-ig FENNTARTHATÓSÁGI TÉMAHETET szerveztünk iskolánkban. A tanulók minden nap legalább egy tanórán, vagy foglalkozáson e témával ismerkedtek. Megtanulták, hogy olyan gazdaságot kell építeni és működtetni, amely nem teszi tönkre természeti környezetünket. A fenntartható gazdaság úgy biztosítja az emberek jó életkörülményeit, hogy nem szennyezi és nem pusztítja el az élővilágot. A témahét programjaiban minden tanuló és pedagógus részt vett. Értékes tablók, kiselőadások, PPT-k, rajzok, újrahasznosított tárgyak készültek. Újszerű tanórákon, érdekes előadásokon vehettek részt a gyerekek. A hét indításaként a könyvtár szervezésében az Ökotárs Alapítvány munkatársa a hulladékgazdálkodásról tartott előadást. Csütörtökön délután Pittino Adrián a téma egészét átfogó előadásával zárta az elméleti programokat. Megszerveztük a PET palackok szelektív gyűjtését, és kupakgyűjtő versenyt indítottunk, amit az első osztály nyert meg. A tartalmas programok túlnyúltak a témahéten, az új kezdeményezések pedig folyamatosak maradnak.